Якщо потребуєте психологічної підтримки – зверніться до свого сімейного лікаря.
Майже чверть мільйона українців з початку року отримали послугу з ментального здоров’я у сімейного лікаря, педіатра чи терапевта. Про це повідомляє НСЗУ Національна служба здоров’я України.
Найчастіше – понад 100 тисяч пацієнтів – зверталися зі скаргами на тривоги, нервування, напруженість. Майже 66 тисяч разів нарікали на порушення сну. На інші скарги з психологічними симптомами прийшлось більше ніж 41 тисяча звернень. Також зафіксовано 14 тисяч пацієнтів, які скаржилися на пригнічений настрій, та 10 тисяч звернень — щодо розладів поведінки дітей.
Фахова підтримка на всі ці звернення була вчасно надана саме на первинному рівні медичної допомоги. Безоплатна послуга з ментального здоров’я у сімейного лікаря – це те, що дійсно працює та стає звичним явищем для українців.
Нині вже понад 1000 закладів первинної медичної допомоги уклали договір із НСЗУ на пакет «Супровід та лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» та надають відповідні послуги. Лікарі пройшли спеціалізоване навчання ВООЗ mhGAP та впроваджують нові знання на практиці.
Знайти свого фахівця та найближчий медичний заклад можна на онлайн-мапі НСЗУ Національна служба здоров’я України (https://bit.ly/40zPlA1) або можна зателефонувати за номером 16-77 та дізнатись всі подробиці.
Інтеграція послуги з ментального здоров’я в систему первинної медичної допомоги є компонентом пріоритетного проєкту Міністерство охорони здоров’я України у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олена Зеленської.